III ZJAZD

 

Ex3Z

Drodzy, kochani Kuzyni!

Od naszego II Zjazdu minęło trochę czasu. Dla wielu z nas był to okres wzmożonej aktywności na rzecz naszego Rodu.

1.Przede wszystkim dzięki staraniom Bogdana Rodziewicza w dniu 4.04.2003r. zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Rodu Rodziewiczów, Radziewiczów, Rodzewiczów, Radzewiczów i Rudziewiczów.
Jest to dla nas przełomowe wydarzenie, gdyż po 2 latach starań, osiągnęliśmy jeden z celów.

2.Powstała strona internetowa naszego Rodu, której twórcą jest Włodzimierz Rozdziewicz z Warszawy. Pod adresem www.rodziewicz.glt.pl pojawiać się będą coraz to nowe materiały dotyczące przeszłości jak i spraw aktualnych. Prosimy wszystkich o wzięcie twórczego udziału w budowaniu strony. W rankingu stron o podobnej tematyce znajduje się ona na czołowym miejscu w Polsce.

3.Na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie został ufundowany nagrobek gen. Eugeniusza Rodziewicza zmarłego w 1934r. Jego odsłonięcie nastąpi przy udziale asysty wojskowej Garnizonu Warszawskiego oraz obecności gości z MON. Szczegółowy program uroczystości oraz termin podamy zainteresowanym na Zjeździe.

4.Sprawa upowszechnienia wiedzy o naszych barwach narodowych nabrała dużego tempa. To właśnie z inspiracji naszego Rodu dzięki posłowi PO Panu Edwardowi Płonce i jego uporowi przy wydatnej pomocy Bogdana Rodziewicza w dniu 20.02.2004 r. została podjęta uchwała w sprawie nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie RP.
W nowej ustawie znalazły się dwie najistotniejsze sprawy z naszego programu.

  • Dzień 2 Maja jest dniem flagi RP.
  • Każdy Polak chcący na co dzień wyrazić swój patriotyzm poprzez wywieszenie flagi – ma do tego prawo.To tylko niektóre wydarzenia z życia naszego Stowarzyszenia. Szczegółowe sprawozdanie zostanie podane ogółowi na III Zjeździe.

    Zarząd Stowarzyszenia Rodu Rodziewiczów ma zaszczyt zaprosić na: III Zjazd Rodu Rodziewiczów, Radziewiczów, Rodzewiczów, Radzewiczów i Rudzewiczów, Które odbędzie się w dnaich 10 – 13.06.2004r, w Międzywodziu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.