Ks. Wiesław Rodziewicz

Ks. Wiesław Rodzewicz urodził się 16 października 1948r. W Wężówce koło Węgorzewa W wielodzietnej rodzinie rolniczej.W latach 1966 – 1972 studiował w Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie a w latach 1976 – 1979 odbył studia licencjackie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.W roku 1988 otrzymał doktorat z teologii: katechetyka i pedagogika. Swięcenia kapłańskie otrzymał 4 czerwca 1972r. W Olsztynie.Był wikariuszem w Barczewie, Olsztynie i Reszlu a proboszczem parafii w Rodowie (1981 – 1990),od 1990 w parafii św. Józefa w Pasłęku. Dziekan dekanatu Pasłęk. Sędzia Sądu Biskupiego w Elblągu i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, dyrektor Katolickiego Radia Quo Vadis.
Opublikował: „Pasłęk.Wędrówki po przeszłości”(wspólnie z dr.J.Włodarskim),”Stojąc przed tajemnicą „,”W cieniu ludzkiej Golgoty „,”W muzyce paschalnych dzwonów”,”Pielgrzymka po planecie”, „Niebo to piękne miejsce” , „Pasłęk 700-lecie.Ludzie.Religia.Historia”,”Pieśni o zachodzie” i „Gdsy spadają liście” Ulubione zajęcia: piłka nożna i lekkoatletyka, muzyka (szczególnie rock symfoniczny muzyka elektroniczna i poezja śpiewana), astronomia, geografia i kosmonautyka. Ulubione lektury: Irving Stone, poetyckie, romantyzm, historyczne, Cronin,
Słowacki, sagi skandynawskie, historia Indian obu Ameryk. Jego dewiza życiowa „Człowiek swoim istnieniem powinien ozdabiać tę planetę”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *