Ks. Wiesław Rodziewicz

Ks. Wiesław Rodzewicz urodził się 16 października 1948r. W Wężówce koło Węgorzewa W wielodzietnej rodzinie rolniczej.W latach 1966 – 1972 studiował w Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie a w latach 1976 – 1979 odbył studia licencjackie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.W roku 1988 otrzymał doktorat z teologii: katechetyka i pedagogika. Swięcenia kapłańskie otrzymał 4 czerwca 1972r. W Olsztynie.Był wikariuszem w Barczewie, Olsztynie i Reszlu a proboszczem parafii w Rodowie (1981 – 1990),od 1990 w parafii św. Józefa w Pasłęku. Dziekan dekanatu Pasłęk. Sędzia Sądu Biskupiego w Elblągu i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, dyrektor Katolickiego Radia Quo Vadis.
Opublikował: „Pasłęk.Wędrówki po przeszłości”(wspólnie z dr.J.Włodarskim),”Stojąc przed tajemnicą „,”W cieniu ludzkiej Golgoty „,”W muzyce paschalnych dzwonów”,”Pielgrzymka po planecie”, „Niebo to piękne miejsce” , „Pasłęk 700-lecie.Ludzie.Religia.Historia”,”Pieśni o zachodzie” i „Gdsy spadają liście” Ulubione zajęcia: piłka nożna i lekkoatletyka, muzyka (szczególnie rock symfoniczny muzyka elektroniczna i poezja śpiewana), astronomia, geografia i kosmonautyka. Ulubione lektury: Irving Stone, poetyckie, romantyzm, historyczne, Cronin,
Słowacki, sagi skandynawskie, historia Indian obu Ameryk. Jego dewiza życiowa „Człowiek swoim istnieniem powinien ozdabiać tę planetę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.